Dobry ginekolog Poznań o czym warto wiedzieć?

ginekolog PoznańGinekolodzy to lekarze specjalizujący się w zdrowiu kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem kobiecego układu rozrodczego. Zajmują się szerokim zakresem problemów, w tym położnictwem, ciążą i porodem, menstruacją i problemami z płodnością, infekcjami przenoszonymi drogą płciową, zaburzeniami hormonalnymi i innymi.

Kobiety starające się o ciąże oraz takie które maleństwa już się spodziewają powinny być pod stałą opieką ginekologa. W Polsce praktykuje się zasadę, że jeden ginekolog powinien prowadzić ciążę od samego początku do rozwiązania. Sprawdź jaki ginekolog w Poznaniu będzie dla Ciebie najlepszy.

 

Opieka ginekologiczna Poznań – kiedy zgłosić się do lekarza? Podpowiadamy

Stany powszechnie leczone przez lekarzy ginekologów to:

– zagadnienia związane z ciążą, płodnością, menstruacją i menopauzą

– planowanie rodziny, w tym antykoncepcja, sterylizacja i przerwanie ciąży

– problemy z tkankami podtrzymującymi narządy miednicy, w tym więzadłami i mięśniami

– choroby przenoszone drogą płciową

– zespół policystycznych jajników

– nietrzymanie moczu i stolca

– łagodne stany układu rozrodczego, np. torbiele jajników, włókniaki, choroby piersi, owrzodzenia sromu i pochwy oraz inne zmiany nienowotworowe

– stany przed nowotworowe, takie jak przerost endometrium i dysplazja szyjki macicy

– nowotwory układu rozrodczego i piersi oraz nowotwory związane z ciążą

– wrodzone nieprawidłowości żeńskiego układu rozrodczego

– opieka doraźna związana z ginekologią

– endometrioza, przewlekła choroba, która wpływa na układ rozrodczy

– choroby zapalne miednicy, w tym ropnie

– seksualność, w tym problemy zdrowotne związane ze związkami osób tej samej płci i osób biseksualnych

– seksualna dysfunkcja

 

Ginekolog prowadzenie ciąży – kompletny poradnik

Wizyty u lekarza ginekologa w czasie ciąży powinnaś rozpocząć jak najszybciej. Jest to kluczowe dla prawidłowego rozwoju maleństwa, ale także do zadbania o swoje własne zdrowie. Lekarz ginekolog Poznań będzie monitorował przebieg ciąży a także zleci wykonanie wszelkich badań. Pamiętaj, że jest to czas, kiedy należy wyjątkowo o siebie zadbać. Prywatne wizyty dadzą Ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju, że ktoś czuwa nad Tobą i twoim dzieckiem.

Lekarz zapewne zleci abyś przyjmowała odpowiednią dawkę kwasu foliowego. Będzie kontrolował Twoją wagę a także ciśnienie tętnicze. Stopniowo w ramach rozwoju ciąży będzie wykonywał również usg, które pozwoli „zerknąć” do brzuszka.

Lekarz ginekolog w Poznaniu będzie Twoją opoką w tym pięknym, aczkolwiek i trudnym czasie.

 

Comments are closed.

 • Perfekcyjny salon płytek w Poznaniu: prosto, szybko i wygodnie

  Perfekcyjny salon płytek w Poznaniu: prosto, szybko i wygodnie

  Remonty mogą przyprawiać o ból głowy. Ciągłe decyzje sprawiają, że w pewnym momencie jesteśmy wszystkim niezwykle zmęczeni. Dlatego znalezienie salonu płytek w Poznaniu , który spełni nasze wymagania, i pozwoli na wygodne i szybkie zakupy. Takim salonem jest Paste Group, którego ofertę można odnaleźć na stronie»
 • Jak odchudzać się skutecznie?

  Jak odchudzać się skutecznie?

  Dieta cud nie istnieje, nigdy nie istniała i nigdy nie będzie istnieć – chyba że nagle kilka miliardów ludzi na całej Ziemi będzie miało identyczne DNA i identyczną przemianę materii. To bowiem od tych dwóch rzeczy zależą nasze predyspozycje do tego, czy będziemy idealnie szczupli, czy też nasza sylwetka będzie wymagała sporej poprawki. Istnieją na …»
 • Złamania one mogą się pojawić w każdej chwili

  Złamania one mogą się pojawić w każdej chwili

  W zimie na chodnikach, może zrobić się naprawdę ślisko, zwłaszcza jeśli się spieszymy to bardzo szybko możemy poślizgnąć się, upaść oraz złamać sobie coś. Złamania są typowe dla człowieka, czego nie da rady tak naprawdę przewidzieć, złamania mogą pojawić się w każdym momencie dlatego też warto zauważyć że słabe kości sprzyjają tylko złamaniom. Brak wapnia …»