Szare płytki ceramiczne

Nie od dzisiaj wiadomo, ze kolory wpływają na ludzi. Szarość nie jest także wyjątkiem. Aby ją uzyskać należy połączyć w odpowiednich proporcjach kolor czerwony, zielony i niebieski. Kolor kojarzy nam się z dojrzałością, przemijaniem, sprawiedliwością, władzą, duchowością czy powściągliwością. Jeśli chodzi o negatywne znaczenia to jest to niechęć do bycia zauważonym, izolację, nudę czy tępotę. Działanie szarości na człowieka polega na zmniejszeniu aktywności nerwowej, podniecenia oraz ciśnienia krwi.

Szarość jest polecana dla osób, które lubią medytować, mają wysokie ciśnienie, temperaturę czy dotykają ich choroby zakaźne. Ponadto pozwala wzmocnić koncentrację i pomagają w rozwiązywaniu problemów. Jednakże zbyt wiele tonów szarości może powodować depresję.

Szarości na płytkach

Ciekawym pomysłem podczas aranżacji wnętrza jest użycie odcieni szarości jako tła. Pomieszczenie takie wygląda szlachetnie oraz przynosi spokój ducha. Nie ma problemów przy dobieraniu innych kolorów. Zaleca się szarość przy projektowaniu biur, gabinetów czy szpitali. Płytka ceramiczna jest idealna jako posadzka. Ponadto jest ona tańsza niż kamień oraz posiada większy wybór kolorów oraz faktur. Przy wyborze podłogi warto wybrać wytrzymalszą i bardziej chropowatą od ściany. Podłoga nie będzie taka śliska oraz będzie wytrzymalsza.

Ciekawym trikiem dającym złudzenie powiększonej powierzchni jest układanie płytek ukośnie w ciasnych pomieszczeniach. Nie jest polecane używanie linoleum. Nadaje się one przy częstych renowacjach, ponieważ jest mało wytrzymale względem ciężkich mebli. Bardzo często ulega również różnym uszkodzeniom, atakuje je grzyb jak i pleśń (zwłaszcza w styku). Polecanym rozwiązaniem jest także laminat wodoodporny. Ważne jest jednak odpowiednie ułożenie i uszczelnienie połączeń.

A na ściany płytki

Coraz częstszym wyborem na ściany są płytki. Bardzo popularne są te stylizowane na naturalny kamień, szlachetne drewno czy materiały tekstylne. Bardzo popularne są także panele ścienne. Często są one wykonane z barwionego szkła, plastiku, naturalnego drewna. Są pokryte masami ochronnymi aby zapobiec gniciu, wypaczaniu czy uszkodzeniom przez grzyby i pleśnie. Niekiedy ściany są malowane. Ciekawe może się okazać gradientowe przejście od jasnych do ciemnych kolorów, użycie geometrycznych kształtów, pasków czy wzorów. Jeśli chodzi o sufity to są one albo malowane, albo podwieszane.

Często montuje się na nich elementy stiukowe z tworzywa piankowego (panele sufitowe, gniazda, gzymsy itp.). Warto zastosować różne odcienie koloru w łazience. Przy dużych pomieszczeniach z oknami i wysokim sufitem można sobie pozwolić na ciemne i zimne odcienie. Natomiast przy posiadani małego pomieszczenia, bez okien warto użyć jasnych odcieni, które optycznie powiększą przestrzeń. Po więcej ciekawych płytek podłogowych czy naściennych zapraszamy na Grupę Mo: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/