Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Płytki ceramiczne, są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia łazienki. Można położyć je zarówno na podłodze jak i na ścianach. Mają szereg cech, które sprawiają, że świetnie nadają się do tego celu. Jakie to cechy? Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Łatwe w utrzymaniu czystości

Łazienka jest jednym z miejsc, w którym najtrudniej utrzymać czystość. Z tego powodu, płytki w niej powinny być łatwe do czyszczenia. Najlepiej, gdy wszystkie plamy znikają wyłącznie po przetarciu szmatką nasączoną ciepłą wodą lub w przypadku płytek podłogowych – mopem. Warto pamiętać, że płytki do łazienki powinny być też odporne na działanie środków chemicznych. Płytki podłogowe – szczególnie w toaletach publicznych i ogólnego użytku, należy regularnie dezynfekować. Płytki, muszą więc być odporne na działanie substancji odkażających. W przeciwnym razie bardzo szybko ulegną uszkodzeniom lub po prostu – odbarwią się.

Antypoślizgowe płytki ceramiczne do łazienki

Ta cecha płytek ma szczególne znaczenie, przy wykończeniu posadzki prysznica. Jeżeli kabina nie ma osobnego, ceramicznego brodzika, a jest on utworzony z płytek podłogowych – to koniecznie muszą być antypoślizgowe. Zależy od tego bezpieczeństwo i wygoda użytkowników prysznica. Warto pamiętać, że mokre płytki robią się bardzo śliskie. W takim razie, łatwo o wypadek. Jeżeli płytki podłogowe, są wysokiej jakości i posiadają wykończenie antypoślizgowe – to można korzystać z nich bez obawy o kontuzję. Wybierając płytki, powinno się o tym pamiętać i zwrócić na tę cechę szczególną uwagę.

  Podkreślenie efektu lakierowania paznokci
Data publikacji Kategorie Nowości