Płytki ceramiczne

Wybór płytek do mieszkania jest bardzo ważny. Są one najczęściej pierwszym lub jednym z pierwszych elementów, o jakim myślą właściciele nowo zakupionego mieszkania czy osoby robiące generalny remont. Płytki wybiera się na kilka kolejnych lat, co nie ulega wątpliwości. Próba ich zmiany związana jest z głęboką ingerencją w mieszkanie, dlatego bardzo istotne jest podjęcie odpowiedniej decyzji na samym początku.

A decyzja ta nie należy do najprostszych. Na rynku jest wiele rodzajów płytek, które nie różnią się jedynie rozmiarem i wyglądem, jak mogłoby się powierzchownie wydać. Cechuje je odmienne tworzywo, z jakiego zostały zrobione, klasa ścieralności, wchłanianie wody, antypoślizgowość, wierzchnia powłoka i wiele innych. Inne płytki należy położyć do kuchni, a inne do łazienki. Aby nie popełnić błędu, dobrze jest skorzystać z wiedzy i umiejętności architekta. Ekspert ten weźmie pod uwagę nie tylko właściwości płytek i ich miejsce docelowe, ale także rozmieszczenie urządzeń sanitarnych i mebli, co dla osoby postronnej może wydać się skomplikowane. W wielu przypadkach pomoc architekta może okazać się niezbędna. Warto z niej skorzystać, gdyż mieszkanie urządza się lata.

O czym pamiętać wybierając płytki?

Tak jak wspomniane zostało powyżej, wybierając płytki należy zwrócić uwagę na ich parametry. Powinny one być odporne na wchłanianie wody oraz na ścieranie. Ważne jest także to, aby były proste w pielęgnacji. Ze względu na fakt, iż łazienka najczęściej czyszczona jest silnymi, chemicznymi środkami, nie mogą wchodzić z nimi w reakcje. Płytki do kuchni natomiast powinny być odporne na stłuczenia (kuchnia jest pomieszczeniem, które najszybciej się eksploatuje, a na podłogę często coś spada) oraz na powstawanie plam.

Do kuchni dobrze wybrać płytki, które są antypoślizgowe, co zapewni większe bezpieczeństwo i komfort domownikom. Jako płytki podłogowe dobrze w tym wypadku sprawdzi się terakota. Na ściany natomiast polecana jest glazura. Obydwa rodzaje płytek różnią się głównie temperaturą wypalania. Płytki łazienkowe nie wymagają aż tak dużej analizy. W łazience sprawdzi się tak naprawdę każdy rodzaj płytek. Więcej na temat płytek zarówno do kuchni, jak i do łazienki można przeczytać tutaj: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/.

Płytki drewnopodobne – hit czy kit?

Płytki drewnopodobne zdobywają coraz większą popularność. Imitują one drewno, nadając wnętrzu estetyki. Drewno jest materiałem ponadczasowym, który zawsze prezentuje się pięknie. Sprawia, że pomieszczenie nabiera nowego, ciepłego charakteru. Samo drewno jednak nie jest aż tak trwałym materiałem, jak płytki ceramiczne. Połączenie tradycyjnych płytek i drewnianego wyglądu sprawiło, że podłoga w mieszkaniu może zyskać niepowtarzalny wygląd, a równocześnie być wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Idąc dalej, płytki te nie wymagają specjalnej pielęgnacji, której wymaga drewno. Za wady płytek drewnopodobnych uważa się trudność ich ułożenia.

Ich montaż trwa znacznie dłużej, niż położenie standardowych paneli (którego dokonać można samodzielnie). Są także zimniejsze w dotyku niż drewno, co uznawane jest za kolejną ich wadę. Pomimo powyższych wad, płytki drewnopodobne zdobywają coraz więcej zwolenników. Odpowiednio dobrane mogą okazać się idealnym rozwiązaniem w danym mieszkaniu.

Comments are closed.

 • Najbardziej znacząca okazuje się być higiena

  Najbardziej znacząca okazuje się być higiena

  Istnieje możliwość obniżenia zapadalności na choroby wirusowe oraz bakteriologiczne. Jakie działania podejmować w celu uniknięcia zachorowania? Niestety najważniejszy jest brak higieny, dotyczy to tak samo młodzieży jak również dorosłych osób. Nie bez znaczenia okazuje się być też nasze pożywienie. Jeżeli nie dostarczymy sobie właściwej dawki witamin i składników odżywczych choroby będą bardzo szybko i skutecznie …»
 • Kiedy zacząć stosować dietę

  Kiedy zacząć stosować dietę

  Wchodzimy na wagę, patrzymy na ukazujący się wynik i z niedowierzaniem zastanawiamy się, czy na pewno jest on prawdziwy. Współcześnie kult szczupłej sylwetki i idealnej wagi jest tak silny, że jakakolwiek dieta stosowana jest już przez prawie połowę społeczeństwa. Z tego trzy czwarte osób to ludzie młodzi, przed czterdziestym rokiem życia. Wiele wspólnego ma z …»
 • Czy dieta cud istnieje?

  Czy dieta cud istnieje?

  Waga pokazująca zbyt wysoki wynik czy fałdki tłuszczu, które coraz trudniej ukryć pod ubraniem to zmora nie tylko kobiet, ale również i panów. Szczególnie tych nowocześniejszych, którzy w szerszym stopniu zaczynają dbać o siebie i swój wygląd. Stosowana przez większość ludzi naturalna dieta, a więc odżywianie się nie tyle zdrowo, co po prostu smacznie, nie …»