Płytki ceramiczne

Wybór płytek do mieszkania jest bardzo ważny. Są one najczęściej pierwszym lub jednym z pierwszych elementów, o jakim myślą właściciele nowo zakupionego mieszkania czy osoby robiące generalny remont. Płytki wybiera się na kilka kolejnych lat, co nie ulega wątpliwości. Próba ich zmiany związana jest z głęboką ingerencją w mieszkanie, dlatego bardzo istotne jest podjęcie odpowiedniej decyzji na samym początku.

A decyzja ta nie należy do najprostszych. Na rynku jest wiele rodzajów płytek, które nie różnią się jedynie rozmiarem i wyglądem, jak mogłoby się powierzchownie wydać. Cechuje je odmienne tworzywo, z jakiego zostały zrobione, klasa ścieralności, wchłanianie wody, antypoślizgowość, wierzchnia powłoka i wiele innych. Inne płytki należy położyć do kuchni, a inne do łazienki. Aby nie popełnić błędu, dobrze jest skorzystać z wiedzy i umiejętności architekta. Ekspert ten weźmie pod uwagę nie tylko właściwości płytek i ich miejsce docelowe, ale także rozmieszczenie urządzeń sanitarnych i mebli, co dla osoby postronnej może wydać się skomplikowane. W wielu przypadkach pomoc architekta może okazać się niezbędna. Warto z niej skorzystać, gdyż mieszkanie urządza się lata.

O czym pamiętać wybierając płytki?

Tak jak wspomniane zostało powyżej, wybierając płytki należy zwrócić uwagę na ich parametry. Powinny one być odporne na wchłanianie wody oraz na ścieranie. Ważne jest także to, aby były proste w pielęgnacji. Ze względu na fakt, iż łazienka najczęściej czyszczona jest silnymi, chemicznymi środkami, nie mogą wchodzić z nimi w reakcje. Płytki do kuchni natomiast powinny być odporne na stłuczenia (kuchnia jest pomieszczeniem, które najszybciej się eksploatuje, a na podłogę często coś spada) oraz na powstawanie plam.

Do kuchni dobrze wybrać płytki, które są antypoślizgowe, co zapewni większe bezpieczeństwo i komfort domownikom. Jako płytki podłogowe dobrze w tym wypadku sprawdzi się terakota. Na ściany natomiast polecana jest glazura. Obydwa rodzaje płytek różnią się głównie temperaturą wypalania. Płytki łazienkowe nie wymagają aż tak dużej analizy. W łazience sprawdzi się tak naprawdę każdy rodzaj płytek. Więcej na temat płytek zarówno do kuchni, jak i do łazienki można przeczytać tutaj: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/.

Płytki drewnopodobne – hit czy kit?

Płytki drewnopodobne zdobywają coraz większą popularność. Imitują one drewno, nadając wnętrzu estetyki. Drewno jest materiałem ponadczasowym, który zawsze prezentuje się pięknie. Sprawia, że pomieszczenie nabiera nowego, ciepłego charakteru. Samo drewno jednak nie jest aż tak trwałym materiałem, jak płytki ceramiczne. Połączenie tradycyjnych płytek i drewnianego wyglądu sprawiło, że podłoga w mieszkaniu może zyskać niepowtarzalny wygląd, a równocześnie być wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Idąc dalej, płytki te nie wymagają specjalnej pielęgnacji, której wymaga drewno. Za wady płytek drewnopodobnych uważa się trudność ich ułożenia.

Ich montaż trwa znacznie dłużej, niż położenie standardowych paneli (którego dokonać można samodzielnie). Są także zimniejsze w dotyku niż drewno, co uznawane jest za kolejną ich wadę. Pomimo powyższych wad, płytki drewnopodobne zdobywają coraz więcej zwolenników. Odpowiednio dobrane mogą okazać się idealnym rozwiązaniem w danym mieszkaniu.

Comments are closed.

 • Zdrowe odchudzanie, czyli w jaki sposób zadbać o zdrową dietę

  Zdrowe odchudzanie, czyli w jaki sposób zadbać o zdrową dietę

  Dieta to kapitalny sposób na stracenie paru kilogramów. Ale stosowne odchudzanie się wymaga stosowania się do paru zasad. Jeśli zależy ci na swoim zdrowiu to musisz odchudzać się roztropnie – mnóstwo osób zaczyna się głodzić, co wiąże się z znacznymi problemami zdrowotnymi. Wskutek tego nie zapominaj o tych kilku wskazówkach związanych z odchudzaniem, jakie znajdziesz …»
 • Odpowiednia dieta jako forma uzyskania smukłej sylwetki

  Odpowiednia dieta jako forma uzyskania smukłej sylwetki

  Chciałbyś mieć wspaniałą sylwetkę, z której mogła byś być dumna? Musisz wiedzieć, że dzisiaj bardzo wiele osób chce posiadać wspaniałą sylwetkę z której mógł być dumny. Trzeba wiedzieć, że dziś bardzo łatwo można zmienić sylwetkę i zadbać o swoją kondycję. Przede wszystkim powinniście zacząć od tego że należy zmienić dietę. Zdrowa dieta pozwoli wam wprowadzić …»
 • Przedsiębiorstwa korzystają: system SAP

  Przedsiębiorstwa korzystają: system SAP

  Każda firma dochodzi do momentu, gdzie musi zacząć poprawiać swoje struktury, optymalizować system, redukować koszty. Inni chcą szybko reagować na ruchy konkurencji i ciągle być na przedzie. Można osiągnąć oba cele korzystając z odpowiednich narzędzi. Jednym z nich jest oprogramowanie ułatwiające zarządzanie przedsiębiorstwem. Mowa tu o osławionym już systemie SAP. Co daje korzystanie z systemu …»