Jakim sposobem uczynić mycie włosów przyjemniejszym?

Dbanie o siebie i pielęgnacja, w miarę możliwości, powinno być dla nas prawdziwą przyjemnością. Dzięki temu, tego rodzaju czynności nie będziemy traktowali, jako obowiązku. Warto zadbać o to, by czuć się dobrze ze swoim planem pielęgnacyjnym, to znaczy kupować kosmetyki, które urzekają nas nie tylko efektami, jakie dają, ale również opakowaniem, zapachem czy konsystencją. Co możemy natomiast zrobić, żeby mycie włosów było dla nas o wiele przyjemniejsze?

Przede wszystkim, należy wybrać odpowiedni moment i porę dnia, w której mamy trochę więcej czasu. W ten sposób nie będziemy nerwowo zerkali na zegarek, a wręcz przeciwnie, możliwe że wygospodarujemy kilka chwil, żeby nałożyć maskę czy odżywkę. Podczas mycia głowy można też poświęcić moment na wykonanie przyjemnego, relaksującego masażu, który jednocześnie pomoże nam dobrze oczyścić skórę i włosy.

Jakie jeszcze czynniki mogą okazać się istotne? Ważny jest również używany przez nas szampon, który będzie miał optymalny dla nas zapach. Ta kwestia to dla wielu osób bezwzględny priorytet, który decyduje o przyjemności płynącej z używania kosmetyku. W sklepach mamy cały arsenał szamponów o różnorodnym zakresie działania, jak chociażby szampon nawilżający, który pomaga zwłaszcza w przypadku problemów z przesuszonymi włosami. Ciekawą opcję stanowi szampon nawilżający Emolium (http://emolium.pl/produkty/szampon-nawilzajacy-200-ml/ ). Myjąc głowę naprawdę można się odprężyć i warto zatroszczyć się o to, żeby ta czynność nie była tylko następnym zadaniem na naszej liście pielęgnacyjnej, ale przede wszystkim, po prostu przyjemnością. W ten sposób zwiększamy prawdopodobieństwo, że dbanie o włosy będzie nam naprawdę przynosiło radość.

Comments are closed.

 • Objawy choroby zwyrodnieniowej

  Objawy choroby zwyrodnieniowej

  Każda choroba zwyrodnieniowa powoduje zniekształcenia pewnej ilości stawów. Ponadto u jednych osób może ona powodować występowanie różnych opuchnięć, a u innych objawiać się nadmiernym chudnięciem. Dlatego każda choroba reumatologiczna musi być prowadzona indywidualnie przy wzięciu pod uwagę objawów występujących u konkretnej osoby. Tylko wówczas jej leczenie będzie mogło być w pełni skuteczne. Ponadto objawy zapalenia …»
 • Rozjaśniające makijaże twarzy

  Rozjaśniające makijaże twarzy

  Niektóre kobiety bardzo lubią posiadać jasny i bardzo barwny makijaż. Dlatego chętnie sięgają one po jasne kredki do ust i kolorowe kredki do twarzy, a poza tym po jasne pudry i podkreślające wyraz kobiecej twarzy tusze do rzęs. Muszą jedynie pamiętać podczas robienia makijażu o tym, że robiony makijaż nie powinien być zbyt jaskrawy ani …»
 • Skuteczne odchudzanie czy też powrót efektu jojo?

  Skuteczne odchudzanie czy też powrót efektu jojo?

  Dzisiaj panuje już moda na szczupłe osoby, które również dbają o swoją sylwetkę. Wiemy dobrze, że osoby otyłe mają znacznie trudniej a przede wszystkim częściej chorują. Warto zatem skorzystać z pomocy lekarza dietetyka, który pomoże nam w wyborze odpowiedniej diety. Jednak sama dieta nie zawsze jest pomocna i skuteczna w swoim działaniu ponieważ powinniśmy zacząć …»