Jakim sposobem uczynić mycie włosów przyjemniejszym?

Dbanie o siebie i pielęgnacja, w miarę możliwości, powinno być dla nas prawdziwą przyjemnością. Dzięki temu, tego rodzaju czynności nie będziemy traktowali, jako obowiązku. Warto zadbać o to, by czuć się dobrze ze swoim planem pielęgnacyjnym, to znaczy kupować kosmetyki, które urzekają nas nie tylko efektami, jakie dają, ale również opakowaniem, zapachem czy konsystencją. Co możemy natomiast zrobić, żeby mycie włosów było dla nas o wiele przyjemniejsze?

Przede wszystkim, należy wybrać odpowiedni moment i porę dnia, w której mamy trochę więcej czasu. W ten sposób nie będziemy nerwowo zerkali na zegarek, a wręcz przeciwnie, możliwe że wygospodarujemy kilka chwil, żeby nałożyć maskę czy odżywkę. Podczas mycia głowy można też poświęcić moment na wykonanie przyjemnego, relaksującego masażu, który jednocześnie pomoże nam dobrze oczyścić skórę i włosy.

Jakie jeszcze czynniki mogą okazać się istotne? Ważny jest również używany przez nas szampon, który będzie miał optymalny dla nas zapach. Ta kwestia to dla wielu osób bezwzględny priorytet, który decyduje o przyjemności płynącej z używania kosmetyku. W sklepach mamy cały arsenał szamponów o różnorodnym zakresie działania, jak chociażby szampon nawilżający, który pomaga zwłaszcza w przypadku problemów z przesuszonymi włosami. Ciekawą opcję stanowi szampon nawilżający Emolium (http://emolium.pl/produkty/szampon-nawilzajacy-200-ml/ ). Myjąc głowę naprawdę można się odprężyć i warto zatroszczyć się o to, żeby ta czynność nie była tylko następnym zadaniem na naszej liście pielęgnacyjnej, ale przede wszystkim, po prostu przyjemnością. W ten sposób zwiększamy prawdopodobieństwo, że dbanie o włosy będzie nam naprawdę przynosiło radość.

Comments are closed.

 • Dieta zegarowa

  Dieta zegarowa

  Czasami walka z naszymi zbędnymi kilogramami musi być rozłożona na wiele miesięcy, ale co zrobić jeśli za kilka dni wybieramy się na jakieś duże przyjęcie a kupiona przez nas sukienka okazuje się przyciasna? Odpowiedź jest bardzo prosta, dieta zegarowa to dla nas najlepsze wyjście. Jest szybki i bardzo efektowny sposób na zrzucenie kilku kilogramów. Należy …»
 • Spa

  Spa

  Wiele osób chce o siebie i o swoje ciało zadbać. Z tego powodu bardzo wiele kobiet w szczególności kupuje dla siebie odpowiednie preparaty kosmetyczne chcąc wprowadzić dla siebie odpowiedni relaks, oraz komfort. Należy wiedzieć, że dzisiaj istnieje bardzo wiele takich produktów, które umożliwiają nam zrobienie w domu własnego zacisznego spa. Jak się jednak okazuje oferty …»
 • Chirurgiczne zmniejszenie pochwy

  Chirurgiczne zmniejszenie pochwy

  Jest to nie tylko zwykła chirurgia estetyczna, ale cały zabieg ma również inne znaczenie. Kobiety, które poddają się tego typu zabiegom muszą czuć się niekomfortowo w przypadku intymnych relacji ze swoim partnerem. Bardzo często tego typu problemy powstają bezpośrednio po ciąży, kiedy to pochwa staje się zbyt szeroka, przez co trudniej jest kobiecie i mężczyźnie …»