Jakim sposobem uczynić mycie włosów przyjemniejszym?

Dbanie o siebie i pielęgnacja, w miarę możliwości, powinno być dla nas prawdziwą przyjemnością. Dzięki temu, tego rodzaju czynności nie będziemy traktowali, jako obowiązku. Warto zadbać o to, by czuć się dobrze ze swoim planem pielęgnacyjnym, to znaczy kupować kosmetyki, które urzekają nas nie tylko efektami, jakie dają, ale również opakowaniem, zapachem czy konsystencją. Co możemy natomiast zrobić, żeby mycie włosów było dla nas o wiele przyjemniejsze?

Przede wszystkim, należy wybrać odpowiedni moment i porę dnia, w której mamy trochę więcej czasu. W ten sposób nie będziemy nerwowo zerkali na zegarek, a wręcz przeciwnie, możliwe że wygospodarujemy kilka chwil, żeby nałożyć maskę czy odżywkę. Podczas mycia głowy można też poświęcić moment na wykonanie przyjemnego, relaksującego masażu, który jednocześnie pomoże nam dobrze oczyścić skórę i włosy.

Jakie jeszcze czynniki mogą okazać się istotne? Ważny jest również używany przez nas szampon, który będzie miał optymalny dla nas zapach. Ta kwestia to dla wielu osób bezwzględny priorytet, który decyduje o przyjemności płynącej z używania kosmetyku. W sklepach mamy cały arsenał szamponów o różnorodnym zakresie działania, jak chociażby szampon nawilżający, który pomaga zwłaszcza w przypadku problemów z przesuszonymi włosami. Ciekawą opcję stanowi szampon nawilżający Emolium (http://emolium.pl/produkty/szampon-nawilzajacy-200-ml/ ). Myjąc głowę naprawdę można się odprężyć i warto zatroszczyć się o to, żeby ta czynność nie była tylko następnym zadaniem na naszej liście pielęgnacyjnej, ale przede wszystkim, po prostu przyjemnością. W ten sposób zwiększamy prawdopodobieństwo, że dbanie o włosy będzie nam naprawdę przynosiło radość.

Comments are closed.

 • Jak pokonać pms?

  Jak pokonać pms?

  Zespół napięcia przedmiesiączkowego , czyli tak zwany w skrócie pms to zespół objawów towarzyszących wielu kobietom szczególnie znajdującym się w ostatniej fazie cyklu miesiączkowego. Jest to niewątpliwie przykra dolegliwość, która dotyka coraz więcej kobiet.»
 • Popularność medycyny alternatywnej

  Popularność medycyny alternatywnej

  Medycyna alternatywna to pojęcie znane chyba każdej osobie, tym bardziej, iż medycyna alternatywna jest dziś coraz bardziej popularna. Wiele osób niesłychanie popiera alternatywne metody leczenia, nawet jeżeli medycyna ta ma swoich oponentów. W wielu przypadkach szukamy różnych rozwiązań medycznych, jednakże nie zawsze możemy je odnaleźć, w związku z tym tam gdzie zawodzi medycyna zwykła, często …»
 • Dieta niełączenia

  Dieta niełączenia

  Wybrana przez nas dieta powinna być wieloskładnikowa i dostarczająca niezbędnych witamin. To, że chcemy schudnąć nie oznacza, że musimy się głodzić. Dobrym przykładem może być dieta niełączenia, w zasadzie powstała ona przez zupełny przypadek. Jej twórca sam cierpiał na nadwagę a do tego jeszcze dokuczała mu choroba nerek. Stosując się do kilku prostych zasad żywieniowych …»