Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Płytki ceramiczne, są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia łazienki. Można położyć je zarówno na podłodze jak i na ścianach. Mają szereg cech, które sprawiają, że świetnie nadają się do tego celu. Jakie to cechy? Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Łatwe w utrzymaniu czystości
Łazienka jest jednym z miejsc, w którym najtrudniej utrzymać czystość. Z tego powodu, płytki w niej powinny być łatwe do czyszczenia. Najlepiej, gdy wszystkie plamy znikają wyłącznie po przetarciu szmatką nasączoną ciepłą wodą lub w przypadku płytek podłogowych – mopem. Warto pamiętać, że płytki do łazienki powinny być też odporne na działanie środków chemicznych. Płytki podłogowe – szczególnie w toaletach publicznych i ogólnego użytku, należy regularnie dezynfekować. Płytki, muszą więc być odporne na działanie substancji odkażających. W przeciwnym razie bardzo szybko ulegną uszkodzeniom lub po prostu – odbarwią się.

Antypoślizgowe płytki ceramiczne do łazienki
Ta cecha płytek ma szczególne znaczenie, przy wykończeniu posadzki prysznica. Jeżeli kabina nie ma osobnego, ceramicznego brodzika, a jest on utworzony z płytek podłogowych – to koniecznie muszą być antypoślizgowe. Zależy od tego bezpieczeństwo i wygoda użytkowników prysznica. Warto pamiętać, że mokre płytki robią się bardzo śliskie. W takim razie, łatwo o wypadek. Jeżeli płytki podłogowe, są wysokiej jakości i posiadają wykończenie antypoślizgowe – to można korzystać z nich bez obawy o kontuzję. Wybierając płytki, powinno się o tym pamiętać i zwrócić na tę cechę szczególną uwagę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl/nasza-oferta

Comments are closed.

 • Zioła a ich pomoc.

  Zioła a ich pomoc.

  Wiele osób z nas cierpi na różne dolegliwości, które staramy się leczyć na wiele na wiele różnych sposobów. Na pewno w takiej walce z naszymi dolegliwościami pomocne okażą się dla nas zioła, które jak wiemy posiadają wiele właściwości leczniczych. Warto jest poznać działanie ziół, aby wiedzieć czym możemy się leczyć skutecznie. Wiele ziół posiada właściwości …»
 • Zdrowie a uroda.

  Zdrowie a uroda.

  Wiele osób już nie tylko pań ale również panów stara się dbać odpowiednio o swoje zdrowie i swoją urodę. Gabinety kosmetyczne zapewniają nam odpowiednie zabiegi, które znacznie poprawiają naszą urodę. Dzięki zabiegom odmładzającym wiele pań ma możliwość pielęgnowania  swojej urody w odpowiedni sposób. Uroda to rzecz, która bardzo szybko nam przemija i jeśli nie będziemy …»
 • Skuteczne odchudzanie

  Skuteczne odchudzanie

  Skutecznych diet tak naprawdę nie ma jeśli sami się za siebie nie weźmiemy. Jak się okazuje dziś pomoc jest nam bardzo na rękę ponieważ istnieje bardzo wiele serwisów które mają na celu pomóc nam w wyborze odpowiedniej dla siebie diety, oraz dodatkowo w jej stosowaniu. Powinniście wiedzieć, że takich diet w takich serwisach jest bardzo …»