Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Płytki ceramiczne, są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia łazienki. Można położyć je zarówno na podłodze jak i na ścianach. Mają szereg cech, które sprawiają, że świetnie nadają się do tego celu. Jakie to cechy? Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Łatwe w utrzymaniu czystości

Łazienka jest jednym z miejsc, w którym najtrudniej utrzymać czystość. Z tego powodu, płytki w niej powinny być łatwe do czyszczenia. Najlepiej, gdy wszystkie plamy znikają wyłącznie po przetarciu szmatką nasączoną ciepłą wodą lub w przypadku płytek podłogowych – mopem. Warto pamiętać, że płytki do łazienki powinny być też odporne na działanie środków chemicznych. Płytki podłogowe – szczególnie w toaletach publicznych i ogólnego użytku, należy regularnie dezynfekować. Płytki, muszą więc być odporne na działanie substancji odkażających. W przeciwnym razie bardzo szybko ulegną uszkodzeniom lub po prostu – odbarwią się.

Antypoślizgowe płytki ceramiczne do łazienki

Ta cecha płytek ma szczególne znaczenie, przy wykończeniu posadzki prysznica. Jeżeli kabina nie ma osobnego, ceramicznego brodzika, a jest on utworzony z płytek podłogowych – to koniecznie muszą być antypoślizgowe. Zależy od tego bezpieczeństwo i wygoda użytkowników prysznica. Warto pamiętać, że mokre płytki robią się bardzo śliskie. W takim razie, łatwo o wypadek. Jeżeli płytki podłogowe, są wysokiej jakości i posiadają wykończenie antypoślizgowe – to można korzystać z nich bez obawy o kontuzję. Wybierając płytki, powinno się o tym pamiętać i zwrócić na tę cechę szczególną uwagę.

Comments are closed.

 • Dieta 1000 kcal

  Dieta 1000 kcal

  Żyjąc w naszych czasach przyzwyczailiśmy się do szybkiego jedzenia. Coraz mniej uwagi zwracamy na to jak wyglądają nasze posiłki a najchętniej jedlibyśmy gotowe dania, które trzeba tylko podgrzać. Niestety takie zachowanie prowadzi nas do nadwagi i otyłości, jeśli jeszcze do tego mało się ruszamy to nic dziwnego, że z roku na rok przybieramy na wadze. …»
 • Dieta Cambridge

  Dieta Cambridge

  Jeśli zamierzamy zawalczyć z naszymi zbędnymi kilogramami to przede wszystkim powinniśmy wybrać dobrą dietę. Jeżeli będziemy chcieli dłużej utrzymać efekty naszej pracy to dieta nie powinna być zbyt restrykcyjna. Do wyboru mamy mnóstwo rozwiązań jednak dieta Cambridge będzie naprawdę bardzo dobrym wyjściem. Po pierwsze mogą z niej korzystać zarówno osoby starsze, dzieci jak i osoby …»
 • Dieta zegarowa

  Dieta zegarowa

  Czasami walka z naszymi zbędnymi kilogramami musi być rozłożona na wiele miesięcy, ale co zrobić jeśli za kilka dni wybieramy się na jakieś duże przyjęcie a kupiona przez nas sukienka okazuje się przyciasna? Odpowiedź jest bardzo prosta, dieta zegarowa to dla nas najlepsze wyjście. Jest szybki i bardzo efektowny sposób na zrzucenie kilku kilogramów. Należy …»