Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Płytki ceramiczne, są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia łazienki. Można położyć je zarówno na podłodze jak i na ścianach. Mają szereg cech, które sprawiają, że świetnie nadają się do tego celu. Jakie to cechy? Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Łatwe w utrzymaniu czystości
Łazienka jest jednym z miejsc, w którym najtrudniej utrzymać czystość. Z tego powodu, płytki w niej powinny być łatwe do czyszczenia. Najlepiej, gdy wszystkie plamy znikają wyłącznie po przetarciu szmatką nasączoną ciepłą wodą lub w przypadku płytek podłogowych – mopem. Warto pamiętać, że płytki do łazienki powinny być też odporne na działanie środków chemicznych. Płytki podłogowe – szczególnie w toaletach publicznych i ogólnego użytku, należy regularnie dezynfekować. Płytki, muszą więc być odporne na działanie substancji odkażających. W przeciwnym razie bardzo szybko ulegną uszkodzeniom lub po prostu – odbarwią się.

Antypoślizgowe płytki ceramiczne do łazienki
Ta cecha płytek ma szczególne znaczenie, przy wykończeniu posadzki prysznica. Jeżeli kabina nie ma osobnego, ceramicznego brodzika, a jest on utworzony z płytek podłogowych – to koniecznie muszą być antypoślizgowe. Zależy od tego bezpieczeństwo i wygoda użytkowników prysznica. Warto pamiętać, że mokre płytki robią się bardzo śliskie. W takim razie, łatwo o wypadek. Jeżeli płytki podłogowe, są wysokiej jakości i posiadają wykończenie antypoślizgowe – to można korzystać z nich bez obawy o kontuzję. Wybierając płytki, powinno się o tym pamiętać i zwrócić na tę cechę szczególną uwagę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl/nasza-oferta

Comments are closed.

 • Objawy choroby zwyrodnieniowej

  Objawy choroby zwyrodnieniowej

  Każda choroba zwyrodnieniowa powoduje zniekształcenia pewnej ilości stawów. Ponadto u jednych osób może ona powodować występowanie różnych opuchnięć, a u innych objawiać się nadmiernym chudnięciem. Dlatego każda choroba reumatologiczna musi być prowadzona indywidualnie przy wzięciu pod uwagę objawów występujących u konkretnej osoby. Tylko wówczas jej leczenie będzie mogło być w pełni skuteczne. Ponadto objawy zapalenia …»
 • Ceny majtek chłonnych i pampersów

  Ceny majtek chłonnych i pampersów

  W dzisiejszych sklepach klienci znajdą takie rzeczy jak pampersy dla dorosłych. Asortyment w tym zakresie ostatnimi czasy uległ znacznemu poszerzeniu. To oznacza, że bez względu na indywidualne oczekiwania, każdy powinien bez problemu znaleźć dla siebie produkt, jakiego potrzebuje. Pytanie tylko – ile to wszystko kosztuje?»
 • Zioła a ich pomoc.

  Zioła a ich pomoc.

  Wiele osób z nas cierpi na różne dolegliwości, które staramy się leczyć na wiele na wiele różnych sposobów. Na pewno w takiej walce z naszymi dolegliwościami pomocne okażą się dla nas zioła, które jak wiemy posiadają wiele właściwości leczniczych. Warto jest poznać działanie ziół, aby wiedzieć czym możemy się leczyć skutecznie. Wiele ziół posiada właściwości …»