Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Płytki ceramiczne, są najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia łazienki. Można położyć je zarówno na podłodze jak i na ścianach. Mają szereg cech, które sprawiają, że świetnie nadają się do tego celu. Jakie to cechy? Jakie powinny być idealne płytki ceramiczne do łazienki?

Łatwe w utrzymaniu czystości
Łazienka jest jednym z miejsc, w którym najtrudniej utrzymać czystość. Z tego powodu, płytki w niej powinny być łatwe do czyszczenia. Najlepiej, gdy wszystkie plamy znikają wyłącznie po przetarciu szmatką nasączoną ciepłą wodą lub w przypadku płytek podłogowych – mopem. Warto pamiętać, że płytki do łazienki powinny być też odporne na działanie środków chemicznych. Płytki podłogowe – szczególnie w toaletach publicznych i ogólnego użytku, należy regularnie dezynfekować. Płytki, muszą więc być odporne na działanie substancji odkażających. W przeciwnym razie bardzo szybko ulegną uszkodzeniom lub po prostu – odbarwią się.

Antypoślizgowe płytki ceramiczne do łazienki
Ta cecha płytek ma szczególne znaczenie, przy wykończeniu posadzki prysznica. Jeżeli kabina nie ma osobnego, ceramicznego brodzika, a jest on utworzony z płytek podłogowych – to koniecznie muszą być antypoślizgowe. Zależy od tego bezpieczeństwo i wygoda użytkowników prysznica. Warto pamiętać, że mokre płytki robią się bardzo śliskie. W takim razie, łatwo o wypadek. Jeżeli płytki podłogowe, są wysokiej jakości i posiadają wykończenie antypoślizgowe – to można korzystać z nich bez obawy o kontuzję. Wybierając płytki, powinno się o tym pamiętać i zwrócić na tę cechę szczególną uwagę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.domlazienkaplytki.pl/nasza-oferta

Comments are closed.

 • Stres a ciąża

  Stres a ciąża

  W obecnych czasach stres jest niemal nieodłącznym elementem życia większości ludzi. Wymagający szef, kłopoty w pracy, czy inne trudności jakie pojawiają się każdego dnia mogą w znaczący sposób wpływać na nasze samopoczucie. Bardzo często trudno jest uniknąć tego typu sytuacji, dlatego tak istotne jest regularne rozładowywanie napięcia.»
 • Badania, które sprawdzają wątrobę

  Badania, które sprawdzają wątrobę

  Jednym z ważniejszych narządów wewnętrznych jest wątroba, która spełnia kilka istotnych funkcji. Aby poprawnie funkcjonowała trzeba prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, w przeciwnym wypadku w którymś momencie narząd może ulec zniszczeniu.»
 • Szczepionka częściowa ochrona

  Szczepionka częściowa ochrona

  Na pewno warto pamiętać o tym że, szczepionka zawsze potrafi zapewnić nam właściwą ochroną, oczywiście pod warunkiem że naprawdę zależy nam na tym aby mimo wszystko być chronionym przed różnymi wirusami, czy też zarazkami z którymi możemy przecież na co dzień się spotkać. Oczywiście musimy wziąć ich kilka bo inaczej nie mamy żadnych możliwości zwłaszcza …»